Scenariusze aplikacji tagów elektronicznych

- Mar 24, 2021-

Scenariusze aplikacji znaczników elektronicznych

Jako nośnik danych znaczniki elektroniczne mogą odgrywać rolę identyfikacji, śledzenia elementów i zbierania informacji. W innych krajach znaczniki elektroniczne były stosowane w wielu dziedzinach. System RFID składający się z elektronicznych znaczników, czytników, anten i oprogramowania aplikacyjnego jest bezpośrednio podłączony do odpowiedniego systemu informacji o zarządzaniu. Każdy element może być dokładnie śledzony. Ten kompleksowy system zarządzania informacjami może przynieść klientom wiele korzyści, w tym gromadzenie danych w czasie rzeczywistym, bezpieczne kanały dostępu do danych, a wszystkie informacje o produkcie można uzyskać w trybie offline itp. Czekać. W innych krajach technologia RFID jest szeroko stosowana w wielu dziedzinach, takich jak automatyka przemysłowa i automatyka handlowa. Aplikacje obejmują:

1. Przeciwdziałanie podrabianiu: Dzięki skanowaniu generowane są szczegółowe zapisy logistyczne.

2, zarządzanie linią produkcyjną

Znaczniki elektroniczne mogą wygodnie i dokładnie rejestrować informacje o procesach i przetwarzać informacje o operacji na linii produkcyjnej, aby zaspokoić potrzeby elastycznej produkcji. Zapis danych o identyfikatorze pracownika, czasie, operacji i kontroli jakości może w pełni uświadomić sobie identyfikowalność produkcji. Można również uniknąć błędów spowodowanych przez pismo odręczne i wyświetlanie informacji w środowisku produkcyjnym.

3, zarządzanie magazynem

Korzystanie z systemu RFID do inteligentnego zarządzania towarami magazynowymi skutecznie rozwiązuje problem zarządzania informacjami o towarach magazynowych. W przypadku dużych baz magazynowych centrum zarządzania może zrozumieć lokalizację towarów i przechowywanie towarów w czasie rzeczywistym, co ma ogromne znaczenie dla poprawy wydajności magazynowania, podawania informacji o produkcie i prowadzenia produkcji. Nie tylko zwiększa liczbę towarów obsługiwanych w ciągu jednego dnia, ale także monitoruje wszystkie informacje o towarach. Wśród nich są różne formy stosowania. Etykiety mogą być umieszczone na towarach i odczytywane i zapisywane przez czytelnika na wózku widłowym i czytnika na odpowiedniej pozycji magazynu; Kody kreskowe i znaczniki elektroniczne mogą być również używane razem.

4. Zarządzanie kanałami sprzedaży

Ustanowienie ścisłych i uporządkowanych kanałów oraz efektywne zarządzanie zakupami, sprzedażą i zapasami jest dużym zapotrzebowaniem dla wielu firm. Produkt jest osadzony w elektronicznym tagu podczas procesu produkcji, który zawiera unikalny numer produktu. Producent może użyć identyfikatora do monitorowania przepływu produktu, a hurtownik i sprzedawca detaliczny mogą używać czytnika dostarczonego przez producenta do identyfikacji zasadności produktu.

5. Zarządzanie kosztownościami

może być również używany do ochrony przed kradzieżą, rozliczenia i gwarancji posprzedażnych na kosztowności, takie jak kamery, kamery, komputery przenośne, odtwarzacze CD, biżuteria, itp. Jego funkcja antykradzieżowa jest rodzajem elektronicznego systemu nadzoru artykułów (EAS). Etykieta może być przymocowana lub wbudowana w opakowanie towaru. Specjalny skaner półek skanuje towary w czasie rzeczywistym i uzyskuje zapisy zapasów w czasie rzeczywistym. Jeśli towary są pobierane z półki, system sprawdzi, czy zachowanie jest legalne, a jeśli towary są podejmowane nielegalnie, system będzie alarmować.

Gdy rachunek jest poza magazynem, wszystkie towary różnych kategorii mogą być skanowane w tym samym czasie za pośrednictwem skanera, a funkcja antykradzieżowa jest zwalniana w tym samym czasie, gdy kasjer generuje dokument sprzedaży. W ten sposób alarm nie zamieść, gdy klient odejdzie z zakupionymi przedmiotami. Gdy klient płaci rachunek, kasa będzie wpisywała datę sprzedaży na etykiecie, tak aby przedmioty zakupione przez klienta były również gwarantowane i odpowiednio obiecane.

6. Zarządzanie księgami, zarządzanie produktem leasingowym

E-etykiety są dołączone do książek, które mogą łatwo odbierać informacje o książkach, i nie ma potrzeby przenoszenia książek podczas organizowania książek, co może poprawić wydajność pracy i uniknąć błędów w pracy.

7. Inne, takie jak logistyka, zapobieganie kradzieży samochodów, zarządzanie paczkami lotniczymi itp.