Klasyfikacja częstotliwości elektronicznych znaczników

- Mar 24, 2021-

Jedna etykieta niskiej częstotliwości

Znaczniki elektroniczne o niskiej częstotliwości, nazywane znacznikami niskiej częstotliwości, zwykle mają zakres częstotliwości od 30 kHz do 300 kHz. W praktycznych zastosowaniach najbardziej typowe częstotliwości aplikacji to 125 kHz i 133 kHz. Znaczniki niskiej częstotliwości wykorzystują sprzężenie indukcyjne do dostarczania energii i transmisji danych i są generalnie znacznikami pasywnymi. Międzynarodowe standardy związane ze znacznikami niskiej częstotliwości to: ISO11784 / 11785, ISO18000-2. Zalety znaczników niskiej częstotliwości to: chip znacznika generalnie wykorzystuje zwykłą technologię CMOS, która nie tylko oszczędza energię, ale jest również tania i opłacalna; na jego częstotliwość działania w mniejszym stopniu wpływa środowisko zewnętrzne, takie jak temperatura, wilgotność i przeszkody, i może skutecznie przenikać wodę i drewno Organizacje organiczne itp., przystosowywać się do trudnych warunków pracy; jednocześnie, ze względu na swoją własną charakterystykę, znaczniki o niskiej częstotliwości są bardzo odpowiednie do zadań identyfikacji z małą prędkością, krótkim zasięgiem i wymaganiem małych danych. I odwrotnie, właściwości znaczników o niskiej częstotliwości również ograniczają ich zastosowanie. Na przykład: znaczniki o niskiej częstotliwości mają niewielką odległość rozpoznawania i mogą być używane tylko do rozpoznawania o krótkim zasięgu i niskiej prędkości; tagi o niskiej częstotliwości mają mniej miejsca do przechowywania danych, niską prędkość transmisji, słabą elastyczność, słabe zabezpieczenia i łatwe do złamania; w porównaniu z tagami w innych pasmach częstotliwości, znaczniki niskiej częstotliwości Antena tag ma więcej zwojów, co zwiększa koszt.

znaczniki o niskiej częstotliwości są używane głównie w identyfikacji zwierząt, identyfikacji pojemników, śledzenia przedmiotów, elektronicznego zamka zabezpieczającego przed kradzieżą (kluczyk samochodowy z wbudowanym transponderem) itp. Istnieje wiele ogólnych przypadków zastosowań identyfikacji zwierząt, a także formy wyglądu z kołnierzem, kolczyk do uszu, pigułka i wiele innych typów, które nie są takie same. Zwykle stosowany w hodowli zwierząt, takich jak świnie, owce, bydło, konie itp.

Dwa, znacznik wysokiej częstotliwości

Częstotliwość zapobiegania fałszowaniu znaczników o wysokiej częstotliwości wynosi na ogół od 3 MHz do 30 MHz, a typowa częstotliwość stosowania w praktycznych zastosowaniach to 13,56 MHz. Sposób uzyskiwania energii roboczej znacznika wysokiej częstotliwości jest taki sam jak w przypadku znacznika niskiej częstotliwości i generalnie przyjmuje się również metodę pasywną. Ten rodzaj technologii etykiet jest stosunkowo dojrzały pod względem zastosowania. Ponieważ częstotliwość robocza jest wyższa niż w przypadku etykiet o niskiej częstotliwości, zapewnia większą prędkość odczytu i zapisu oraz kwestie związane z transmisją. Umowa jest ogólnie zawarta: odpowiednie normy międzynarodowe to: ISO14443, ISO15693, ISO18000-3 (13,56 MHz) i tak dalej.

Konstrukcja anteny znacznikowej wysokiej częstotliwości jest stosunkowo prosta. Znacznik ma zazwyczaj kształt karty i jest szeroko stosowany w identyfikowalności podrabiania, takich jak: identyfikacja elektroniczna, bilet elektroniczny, karta kampusowa, identyfikacja kontroli dostępu itp.

Trzy, znaczniki UHF

Definicje pasm częstotliwości UHF RFID różnią się w zależności od kraju. Pasma częstotliwości w Chinach&# 39 to 840 ~ 844 MHz i 920-924 MHz, a chińska norma krajowa GB / T 29768-2013 została oficjalnie wdrożona w maju 2014 r. Tagi UHF wykorzystują fale elektromagnetyczne do dostarczania energii i transmisji danych. Można zaimplementować dwa typy tagów aktywnych i tagów pasywnych.

Tagi UHF mają szeroki zakres działania, dużą szybkość transmisji i obsługują jednoczesne rozpoznawanie wielu obiektów, nawet obiekty poruszające się z dużą prędkością mogą zostać zidentyfikowane; i znaczniki UHF mają dużą przenikalność i mogą być używane w trudnych warunkach; w tym samym czasie tagi Wysokie bezpieczeństwo, duża poufność, duża przestrzeń magazynowa, mogą być również ponownie wykorzystane. Ze względu na wiele zalet tagi UHF mają szeroki rynek zastosowań, takich jak zarządzanie aktywami, zarządzanie linią produkcyjną, zarządzanie łańcuchem dostaw, zarządzanie magazynem, zarządzanie pojazdami i wiele innych dziedzin. Jednak produkty etykiet w tym paśmie częstotliwości nie są zbyt dojrzałe w stosowaniu produktów metalowych i ciekłych. Zużywają więcej energii i mają słabą przenikalność. Jednocześnie tagi UHF mają większe wymagania dotyczące obszaru roboczego i nie mogą być zbyt duże. Występuje wiele zakłóceń, a sprzęt przywieszki jest drogi, a koszt stosowania i konserwacji jest stosunkowo wysoki, co stało się ważnym czynnikiem ograniczającym jego użycie.

Cztery, etykieta kuchenki mikrofalowej

Główna częstotliwość stosowania znaczników mikrofalowych to 2,45 GHz - 5,8 GHz, dostępne są również ogólne aktywne znaczniki elektroniczne, pasywne znaczniki elektroniczne i półpasywne znaczniki elektroniczne. Półpasywne znaczniki elektroniczne zwykle wykorzystują baterie guzikowe do zasilania i mają dużą odległość odczytu. Pojemność przechowywania danych elektronicznych znaczników mikrofalowych jest na ogół ograniczona do mniej niż 2 Kbity. Zgodnie z obecnym poziomem technicznym, bez względu na to, jak duża jest pojemność magazynu, jest to bez znaczenia. Z punktu widzenia kierunku i poziomu zastosowania, elektroniczne znaczniki mikrofalowe nie nadają się do dużych ilości danych. Główną funkcją przewoźnika jest identyfikacja towarów i bezkontaktowy proces identyfikacji.

Zaletą znacznika mikrofalowego jest to, że znacznik i czytnik mogą odczytywać i zapisywać informacje z dużej odległości, zwykle 4 ~ 7 M, a maksymalna może osiągnąć ponad 10 M; Znacznik mikrofalowy ma bardzo dużą prędkość odczytu i zapisu oraz wydajność transmisji, a także może identyfikować i czytać super. Dane poruszających się z dużą prędkością obiektów umożliwiają odczyt dużej ilości danych w krótkim czasie. Znaczniki w tym paśmie częstotliwości są jednak bardzo wrażliwe na środowisko, szczególnie ciekłe obiekty mają duży wpływ na tłumienie sygnału, a ze względu na rozwój technologii mikrofalowej, w tym telefonów bezprzewodowych i innych urządzeń wykorzystujących tę częstotliwość, są bardziej uciążliwe.

Znaczniki mikrofalowe są zwykle używane do identyfikowania obiektów na duże odległości i szybko przemieszczających się, takich jak logistyka, identyfikacja i zarządzanie transportem kolejowym, systemy ETC, śledzenie bagażu, zarządzanie łańcuchem dostaw itp.

Każda częstotliwość ma swoją własną charakterystykę i jest używana w różnych dziedzinach. Dlatego, aby używać go poprawnie, musisz najpierw wybrać odpowiednią częstotliwość. Koszt systemu identyfikacji radiowej obejmuje koszt sprzętu, koszt oprogramowania i koszt integracji. Koszt sprzętu obejmuje nie tylko koszt czytników i tagów, ale także koszt instalacji. W wielu przypadkach oprogramowanie do zarządzania aplikacjami i danymi oraz integracja to główne koszty całej aplikacji. Jeśli weźmiesz pod uwagę koszt, musi on być oparty na całkowitym koszcie systemu, a nie tylko na sprzęcie sprzętowym.