Co to jest korzystanie z elektronicznych tagów?

- Mar 24, 2021-

Co to jest korzystanie z tagów elektronicznych? Jako nośnik danych, elektroniczne znaczniki RFID mogą odgrywać rolę identyfikacji, śledzenia elementów i zbierania informacji. Znaczniki RFID są szeroko stosowane w wielu dziedzinach, głównie w następujących branżach:

1. Przeciwdziałanie podrabianiu: Każdy produkt ma unikalny elektroniczny znacznik RFID, który rejestruje wszystkie informacje o produkcie od producenta źródłowego do terminalu sprzedaży. Po zeskanowaniu generowany jest szczegółowy rekord informacji.

2. Zarządzanie linią produkcyjną: elektroniczne znaczniki RFID mogą wygodnie i dokładnie rejestrować informacje o procesach i przetwarzać informacje o operacji na linii produkcyjnej, aby zaspokoić potrzeby elastycznej produkcji. Zapis danych o identyfikatorze pracownika, czasie, operacji i kontroli jakości może w pełni uświadomić sobie identyfikowalność produkcji. Można również uniknąć błędów spowodowanych przez pismo odręczne i wyświetlanie informacji w środowisku produkcyjnym.

3. Zarządzanie magazynem: elektroniczne znaczniki RFID mogą skutecznie rozwiązywać zarządzanie informacjami o towarach magazynowych. Możesz zrozumieć lokalizację i przechowywanie towarów w czasie rzeczywistym. Odgrywa ważną rolę w poprawie wydajności pamięci masowej i prowadzeniu produkcji.

4. Zarządzanie kosztownościami: używane do ochrony przed kradzieżą, rozliczenia i gwarancji posprzedażnej kosztowności, takich jak kamery, kamery, komputery przenośne, odtwarzacze CD, biżuteria, itp. Etykieta RFID jest przymocowana lub wbudowana w opakowanie towaru. Specjalny skaner półkowy skanuje towary w czasie rzeczywistym i może uzyskać rekordy towarów w czasie rzeczywistym.

5. Zarządzanie książkami i zarządzanie produktem wynajmu: Dołącz elektroniczne znaczniki do książek, aby łatwo otrzymywać informacje o książkach. Nie musisz przenosić książek podczas sortowania książek, co może poprawić wydajność pracy i uniknąć błędów w pracy.